Wille Medica – Centrum Rehabilitacji
 • Ryszard Maciej Wille
  mgr fizjoterapii

  Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi na kierunku Fizjoterapia, właściciel WilleMedica Centrum Rehabiltacyjno-Medycznego w Zgierzu.
  Posiada ponad 20 lat doświadczenia zawodowego, które nabył pracując w wielu przychodniach zdrowia, a przede wszystkich w Centrum Rehabilitacyjnym Rehmed w Zgierzu, którego był założycielem i współwłaścicielem.Brał udział w ogólnopolskim programie doskonalenia umiejętności fizjoterapeutów w latach 2015/2016.
  Jest terapeutą holistycznej terapii manualnej.Ukończył podyplomowe szkolenia w zakresie wykorzystania laserów małej i dużej mocy w dermatologii i rehabilitacji, uczestniczył w kursach zastosowania krioterapii, elektroterapii i diatermii krótkofalowej oraz biostymulacji laserowej i magnetoterapii w medycynie, a także kursie wykorzystania nowoczesnej koncepcji stabilizacji lędźwiowego odcinka kręgosłupa w leczeniu zachowawczym zespołów bólowych kręgosłupa.

  Wychodząc naprzeciw nowym wyzwaniom ukończył podyplomowe szkolenie w zakresie opieki geriatrycznej, podnosi swoje kwalifikacje związane z rehabilitacją sportową i rehabilitacją po zabiegach onkologicznych.

  W swojej pracy wykorzystuje nowoczesny sprzęt, który zapewnia wszystkim pacjentom bezpieczeństwo i komfort psychiczny.

 • Dr n.med. Michał Bełdowski
  specjalista chirurgii ogólnej

  Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w 2004 r., specjalista chirurgii ogólnej
  od 30-10-2012 r, doktor nauk medycznych od 11-05-2016 r. (tytuł pracy – Ocena stężenia osoczowej fibronektyny i beta-kateniny jako markerów złośliwości guzów tarczycy). Pracował w Klinice Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej WSS im. Kopernika w Łodzi oraz oddziale chirurgii w MCM im. Jonschera w Łodzi. Był konsultantem ds. chirurgii ogólnej w Centrum REHMED.
  Umiejętności potwierdzone licznymi kursami z zakresu chirurgii ogólnej, endokrynologii i diabetologii, chirurgii  gruczołu tarczowego, z USG narządów jamy brzusznej, naczyń tętniczych i żylnych oraz leczenia chorób proktologicznych.
  Leczenie operacyjne z zakresu:
  – choroby chirurgiczne tarczycy (wole guzkowe, rak tarczycy, choroba Hashimoto)
  – przepukliny brzuszne, pępkowe, pachwinowe i mosznowe
  – choroby kamicze pęcherzyka i dróg żółciowych
  – choroby żołądka i jelit (choroba wrzodowa, choroby zapalne jelit, nowotwory łagodne i złośliwe)
  – choroby odbytu i okolic odbytu (choroba hemoroidalna, szczliny odbytu, nowotwory)
  – choroby naczyniowe (żylaki kończyn)
  – chirurgia laparoskopowa

  Porady i konsultacje w zakresie chirurgii ogólnej.
  Opieka przed- i pooperacyjna:
  – choroby chirurgiczne tarczycy
  – przepukliny brzuszne i pachwinowe
  – choroby pęcherzyka i dróg żółciowych
  – choroby żołądka i jelit
  – choroby odbytu i okolic odbytu
  – choroby naczyniowe (żylaki kończyn)Zabiegi chirurgiczne w znieczuleniu miejscowym:
  – usuwanie zmian barwnikowych, guzków skóry i tkanek miękkich (włókniaki, kaszaki, tłuszczaki)
  – leczenie stopy cukrzycowej
  -leczenie owrzodzeń troficznych podudzi
  – leczenie ran, oparzeń, owrzodzeń, odmrożeń, ropni i czyraków
  – usuwanie brodawek skórnych oraz zmian dotyczących paznokci
  – szycie i zaopatrywanie ran świeżych

  Osiągnięcia i publikacje:
  – Assessment of plasma β-catenin concentration as biomarker of thyroid cancer; Bełdowski M., Polski Przegląd Chirurgiczny 2015, 87, 7, 340–34
  – Ocena stężenia osoczowej Fibronektyny-1 jako biomarker choroby nowotworowej tarczycy; Bełdowski M., Polski Przegląd Chirurgiczny 2015, Suplement 1, 124, DOI:10.1515/pjs-2015-0064
  – Wpływ utworzenia Centrum Urazowego w WSS im. Kopernika w Łodzi na profil i wyniki leczenia pacjentów z urazami jamy brzusznej w Klinice Chirurgii Endokrynologicznej i Ogólnej, M.Bełdowski, D.Timmler, R.Krupiński, K.Kuzdak; Acta Clinica et Morphologica, nr 2, tom.15; 2012
  – III nagroda w sympozjum Forum Młodych Chirurgów 2007 za pracę „Ocena doszczętności operacji raka tarczycy w Klinice Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej UM w Łodzi”
  Znajomość języków: angielski, rosyjski i niemiecki
 • zdjecie-reusz
  mgr Monika Garnys
  Specjalista

  Od 2008 roku jest absolwentką Wydziału Fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jest miłą i komunikatywną osobą. Do terapii każdego pacjenta podchodzi w sposób indywidualny i z wrodzoną empatią. Ukończyła wiele kursów prowadzonych przez doświadczonych osteopatów dzięki czemu ma holistyczne podejście do rehabilitacji (Kursy Masażu, Terapii Manualnej, Punktów Spustowych). W swojej pracy zajmuje się dziećmi w wieku przedszkolnym, szkolnym oraz osobami dorosłymi ze schorzeniami układu ruchu. Zwraca dużą uwagę na edukowanie pacjenta co przyczynia się do szybszego powrotu do sprawności fizycznej oraz profilaktyki zdrowotnej.