Wille Medica – Centrum Rehabilitacji

Masaż sportowy to nieodłączny element odnowy biologicznej i treningu każdego sportowca. Jest on wykorzystywany w profesjonalnych programach treningowych. Ponadto pomaga on zapobiegać kontuzjom, likwiduje skutki przetrenowania, rozgrzewa i relaksuje mięśnie oraz zapobiega zakwasom po ćwiczeniach. Masaż całego ciała sportowca przypomina masaż izomeryczny, którego celem jest odbudowa masy mięśniowej i przywrócenie sprawności mięśni sprzed urazu.

 

Metody Specjalne

Terapia manualna

Terapia manualna polega na dokładnym badaniu i leczeniu stawów obwodowych i kręgosłupa. Terapeuta dobiera indywidualnie dostosowaną technikę manualną nakierowaną na przyczynę danego problemu na podstawie przeprowadzonego wcześniej dokładnego wywiadu. Dzięki specjalnym technikom mobilizacji lub manipulacji oraz pracy na tkankach miękkich przywraca się zaburzoną biomechanikę stawów. Działania te prowadzą do zmniejszenia bólu oraz zwiększenia zakresu ruchomości.

Terapia Manualna wg. Briana Mulligana – polega na stosowaniu opracowanych przez autora metod mobilizacji stawów, które łączy się  z ruchem w stawach obwodowych oraz przedłużonymi ślizgami w stawach kręgosłupa, przy czym jest to połączone z  czynnym fizjologicznym ruchem wykonywanym przez pacjenta, jak i ruchem biernym wykonywanym przez terapeutę.

Zależnie od problemu jaki zgłasza pacjent wprowadzane są techniki bezbolesne, bezpieczne, które łączą w sobie ruch bierny i  czynny, co skutkuje natychmiastowym efektem terapeutycznym, pod warunkiem właściwego dobrania techniki. Efekt ten zostaje utrwalany poprzez dobranie pacjentowi odpowiednich ćwiczeń domowych.